Demi Lovato | Demi Lovato Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demi Lovato | Demi Lovato Fan Club

- Disney'in Sevilen Starı Demi Lovato'nun En büyük hayranı benim! diyorsan sen de bize katıl !

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Anneler Günü'nde şehitlerine ağladılar

YazarMesaj
*Demici*
|| Administator ||
|| Administator ||
*Demici*

Anneler Günü'nde şehitlerine ağladılar Empty
MesajKonu: Anneler Günü'nde şehitlerine ağladılar   Anneler Günü'nde şehitlerine ağladılar Icon_minitimePtsi Mayıs 10, 2010 8:56 pm

Türkiye, Anneler Günü'nde iki şehidini daha toprağa verdi. Hakkâri'de şehit verilen Metin Can ve Emrah Aktaş'ın cenaze törenlerinde on binler acılı annelerin kederini paylaştı.
Hakkâri'de şehit düşen piyade uzman çavuş Metin Can (24) ve çavuş Emrah Aktaş'ın (23) cenazeleri dün on binlerce kişi tarafından son yolculuklarına uğurlandı. Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Can, Adana'nın Kozan ilçesinde toprağa verildi. Şehidin cenazesi baba evine getirildiğinde baba Güngör Can fenalaştı. Baba Can'a 112 Sağlık ekipleri müdahale etti. Şehit babası diğer oğlu Mete'ye sarılıp, "Bu oğlumu da vatana feda ederim. Canlarım vatana feda olsun" dedi. 4 çocuk annesi Seçil Can, "Her Anneler Günü'nde elimi öpemesen bile telefonla arar, kutlardın. Şimdi elimi öpmeni değil, cenazeni bekliyorum kınalı kuzum" diye gözyaşı döktü. Şehidin en küçük kardeşi Mete Can (11) ise asker elbisesi giyip şehit ağabeyine tabutu başında asker selamı verirken, "Pilot olup savaş uçağı kullanacağım ve ağabeyimi şehit eden düşmanları öldüreceğim" dedi. Şehidin cenazesi Hoş Kadem Camisi'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi. Mayın patlaması sonucu şehit olan Emrah Aktaş'ın cenazesi de dün askeri kargo uçağı ile Samsun'a, oradan da Sikorsky tipi askeri helikopterle köyüne gönderildi. Helikopterin inmesiyle Hanım Hatice Aktaş, oğlunun tabutuna doğru koşarak, "Sen benim kınalı kuzumdun. Seni böyle mi görecektim. Bugün benim günüm, seni böyle mi görecektim. Bana böyle mi gelecektin. Yaktın bizi evladım" diye ağıt yaktı. Baba Sami Aktaş oğluyla 3 gün önce görüştüğünü belirterek, şunları söyledi: "Uzman çavuşluk sınavını kazandığını, askerliğini bitirdikten sonra göreve başlayacağını söyledi. Görev yaptığı Hakkari'yi çok seviyordu. 3 ay sonra terhis olacaktı ama 4 yıl daha orada görev yapmak istiyordu. Çok cesurdu" dedi. Şehit babası Sami Aktaş kendisi için yaptırdığı mezara oğlunu gömdüğünü söyledi. Baba Aktaş cenaze töreninde, oğlu için yazdığı "Askerim" şiirini okudu.

Yüzüğü parmağında
Piyade Uzman Çavuş Can'ın cenazesi Kozan'da toprağa verildi. On binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla kilometrelerce yürüdü. Şehidin annesi Can oğlunu son yolculuğuna tabutunu severek uğurladı.

Oğlunun naaşına koştu
Hanım Hatice Aktaş dün oğlunun cenazesi getirildiğinde feryat içinde ona doğru koştu. Şehit Aktaş'tan askere uğurlama töreninde elinde Türk Bayrağı'ya çekilen bu fotoğraf anı kaldı.
http://www.tolgahansayismanfan.forumdizini.com

Anneler Günü'nde şehitlerine ağladılar
1 sayfadaki 1 sayfası